Kuna iPhone 6 on päris kindlalt ja pikalt nutitelefonide müügitabelites liidrite hulgas, testisime just sellele telefonile mõeldud kotte ja ümbriseid.
Apple’i telefone ostetakse hästi ka ja järelturul. Ehk see, kes oma telefoni hästi hoiab, saab hea hinna eest seda hiljem maha müüa. Võrdleme erinevaid võimalusi, kuidas oma telefoni ilusana hoida.
Telefonikate Apple, iPhone 6, nahast
![1]()
Tegu on Apple’i originaaltarvikuga. Telefoni saab väga lihtsalt ümbrisesse panna ja loomulikult istub kate telefoni peal ideaalselt. On märgistatud ka kohad, kus helitugevuse nupud paiknevad. Meeldis see, et nahk on pehme ja iPhone ei ürita enam käest ära libiseda.
Samuti ei tee ümbris telefoni palju suuremaks ja Apple’i logo on sellel olemas ning nähtav. Aga samas jääb ekraan kaitsmata, nagu ka alumine osa telefonist. Hind on natuke krõbe, aga Apple’il on olemas ka silikoonist variant, mis on 10 eurot soodsam.
Hind: 49 eurot
Värvid: Must, punane, roosa, sinine, pruun
Telefonikate Mujjo, iPhone 6, nahast
![2]()
Firma Mujjo Hollandist alustas sellega, et tegi stiilseid kindaid, mis töötasid puutetundlike ekraanidega. Hiljem tulid neil välja sellised kaarditaskutega iPhone ümbrised, mis on tehtud kvaliteetset nahast ja omavad pakendi peal Esquire’i ja teiste väljaannete kiidusõnu.
Tõepoolest, see nahk tundub olema Apple’i nahast parem ja just see pruun värv näeb väga hästi välja. Kaarditasku annab lisafunktsionaalsust ja ümbris ei tee telefoni palju suuremaks, samuti nagu Apple’i omagi. Kõik nupud on lahtised ja nendele pääseb väga lihtsalt ligi. Aga see ümbris samuti ei kaitse mitte kuidagi ekraani, korpuse ülemine ja alumine osa jäävad ka lahtiseks.
Hind: 39,90 eurot
Värvid: Must, pruun
Telefonikate OtterBox MySymmetry
![3]()
Kuigi Eestis kellelegi nimi OtterBox ei ütle midagi, siis USAs on see telefoniümbriste bränd number 1. Seal ta on nii popp, et nad pidid isegi oma tooteid võltsingutest kaitsma hologramm-kleepsudega ja seerianumbritega.
MySymmetry seeria on lansseeritud selle aasta alguses ja on tavalistest OtterBox’idest veidi õhem ja soodsam variant. Lisaks on tal läbipaistev tagakaas, mis laseb telefonil endal särada või panna sinna vahele mingi mustriga leht – üks selline on ka komplektis kaasas.
See ümbris juba teeb telefoni suuremaks, aga mitte väga kriitiliselt. Selle eest on telefon kaitstud kukkumise eest ja seda MIL-STD 810G-516.6 standardi järgi – see tähendab, et katsetel visati telefoni 26 korda erinevatele nurkadele natuke kõrgemalt kui 1 meeter ja see jäi terveks.
Valik telefonide ümbriseid ja kaitsekilesid 1€
![20150701_elion_euro_vaheleht_448x252]()
Katsetel visati telefoni 26 korda erinevatele nurkadele natuke kõrgemalt kui 1 meeter ja see jäi terveks.
Ekraani kaitseb kõrgem längkant, aga jääb oht, et telefon kukub just teravale kivile ja läheb siis ikkagi katki.
Hind: 29 eurot
Värvid: Must, hall, sinine, roosa
Telefonikate OtterBox Symmetry
![4]()
OtterBox Symmetry on klassikaline seeria, mis on natuke suurem ja vastupidavam kui MySymmetry. Selles peituv iPhone 6 ei jää enam kindlasti bendgate’i ohvirks. Piltide peal olev eksemplar kannab nime Brazilian Pop ja selle kujundus on tehtud Nina Garcia poolt.
Samuti pakub ka kukkumiskindlust ja olemas on ligipääsud kõikidele vajalikele nuppudele ning pesadele. Selleks, et kaitse oleks täiuslik, võib lisada OtterBox Alpha Glass kaitseklaasi, mis on tehtud täpselt kokku sobima OtterBox’i ümbristega.
Hind: 39 eurot
Värvid: Must, valge ja Brazilian Pop
Telefoniümbris LifeProof Fre
![5]()
See ümbris on suunatud kõige ekstreemsematele klientidele. Testide järgi kannatab iPhone 6 selles ümbrises olla 2 meetrit vee all 1 tunni ja kukkuda 2 meetri kõrguselt. Kuigi ümbris ise selliste näitajate kohta on suhteliselt õhuke, säilib ekraani puutetundlikkus ja Touch ID töötab ka.
Kuna ümbris on kinnine, siis on seal heli veidi summutatud (kaasas on ka kõrvaklappide jaoks adapter). Kui on aga seiklemise aeg käes, on see suurepärane lahendus.
Hind: 89 eurot
Värvid: Must, valge, punane, lilla
Kaaned OtterBox Strada
![6]()
Strada on OtteBox’i kõige uuem seeria – see tuli turule veidi rohkem kui kuu aega tagasi. Selle punase värvi ametlik nimetus on „Chick Revival“, mis juba viitab, kellele see suunatud on.
Sisuliselt on need kaaned sama hea kaitsega nagu Symmetry seeria, aga lisaks on tänu ehtsale nahale ilusam välimus ja klapp kaitseb ekraani. Boonusena on seal kaarditasku ka olemas.
Ta on ikkagi natuke suurem kui tavaline rahakoti-tüüpi ümbris, aga selle eest on telefon kaitstud kõrgel tasemel.
Kõik nupud ja liidesed on ümbrisega kättesaadavad. Kõne ajal hoiab klappi magnet ja see ei lotenda.
Hind: 49 eurot
Värvid: Must, punane
Kaaned Krusell FlipCase Malmö
![7]()
Krusell Malmö seeria on üks populaarsemaid rahakoti-tüüpi telefoniümbristest Eestis. Ta on lihtsa, lakoonilise disainiga, on piisavalt õhuke ja ei tee telefoni palju suuremaks, samas pole ka väga kallis.
Seda armastavad just Sony kasutajad. Apple’i peal istuvad kaaned ka väga hästi. Ainuke puudus on, et suletud kaantega pole kohe näha, kus helitugevuse nuppud on.
Loomulikult on kaane peal ka kaarditasku olemas. Krusell pakub ka eluaegset garantiid, kui toode nende veebilehel registreerida. Kui midagi katki läheb, võib sealt samast saata pildi veast ja Krusell saadab uued kaaned vastu, kui eelmised läksid katki nende süül.
Hind: 24,90 eurot
Värvid: Must, roosa, valge
Kaaned Krusell FlipWallet Kalmar
![8]()
Kalmar seeria on mõeldud nendele, kes tahavad oma rahakotist loobuda telefoniümbrise kasuks. Siin on viis erinevat taskut, et kõik vajalikumad kaardid ja sularaha ära mahuksid.
Ümbris ise on tehtud nahast ja näeb väga soliidne välja. Sama mure, mis Malmö-l helitugevuse nuppudega ja samuti pole nurgad ja ääred kaitstud. Kuna nahk on kõva, üritab esikaas esialgu ise koguaeg kinni minna. Hind sellise nahast asja eest on hästi soodne.
Hind: 24,90 eurot
Värvid: Must, pruun