Quantcast
Channel: Digitark
Viewing all 3234 articles
Browse latest View live

Nüüd saab USA-s ja UK-s lisada Skype’i vestlusesse ka kontota inimesi

$
0
0

Kõik meie kaugete maade taha reisinud või kolinud pereliikmed ja töökaaslased ei kasuta Skype’i ning selleks, et kõik jutud saaksid räägitud, on ettevõte loonud võimaluse ka mittekasutajate vestlusesse liitmiseks.

Muudatus on küll väike, kuid lihtsustab igapäevaste kasutajate elu märkimisväärselt. Enam ei pea mõtlema alternatiivseid lahendusi kõikide inimeste vestlusesse ühendamiseks ning need, kel kasutajakonto puudub ja seda teha ei soovi, saavad kutse kätte meili, Facebook’i, WhatsApp’i või Twitter’i kaudu.

Uute inimeste lisamiseks vajuta vestlusakna kõrval olevat +New nuppu, kopeeri link ning saada see edasi. Kutse sisaldab unikaalset linki, mis viib klikkaja Skype’i veebiversiooni, kus tal tuleb vestlusega liitumiseks omal valikul sisestada kasutajanimi. Kui link on käes, tuleb see vaid avada, sisestada vabalt valitud kasutajanimi ning vestlus võibki alata.

Tekstivestlust saavad kasutada kõik, kuid video- ja audiovestluseks tuleb mõnel kasutajal uuendada veebibrauseri lisarakendust ehk pluginat (plug-ins) Skype’i jaoks. Hetkel saab selliselt Skype’i kasutada vaid USA-s ja UK-s, kuid see nimekiri täieneb lähitulevikus ja loodetavasti ikka ka Skype-i sünnimaale Eestisse.

Allikas: Skype


Kuidas teha veebis tasuta fotokollaaže?

$
0
0

Teeme reiside, matkade, igasugu ürituste jms käigus teinekord üsna palju pilte. Pärast soovivad sõbrad, tuttavad, kolleegid, perekond ja kes kõik veel, neid pilte näha. Mõnele sobib, kui nendega jagatakse tervet albumit. Albumitäis pilte ära vaadata võib olla aga üsna rammestav. Esialgne entusiasm raugeb mõne minutiga. Sellistel juhtudel aitab tasub kogu fotoreportaažist valida välja mõned kirkamad ning panna nende põhjal kokku fotokollaaž.

Kollaaži teevad nobedamad valmis igasugu kujundusprogrammides. Võrguavarustes leidub aga ka erinevaid lihtsamaid vabavara programme, mis aitavad pilte omavahel kokku põimida, nii et tulemus ka kena jääks.

BeFunky võimaldab muuhulgas kollaažidena luua nii sünnipäevakaarte kui ka Facebooki päisepilte. Allikas: BeFunky
BeFunky võimaldab muuhulgas kollaažidena luua kaarte erinevateks tähtpäevadeks. Allikas: BeFunky

BeFunky kollaažide, sünnipäevakaartide, Facebooki päisepildi tegemiseks

BeFunky on väga selge, minimalistliku ülesehituse ja samas moodsa lahendustega lehekülg, kus pildid saab ühte liita sealsamas kodulehel ning midagi alla laadima ei pea. Piltidega tegelemiseks mõeldud nupud on loogilistes kohtades ning koheselt, ilma et oleks programmis veel midagi teinud, tekib tunne, et kõik on lihtsamast lihtsam, midagi guugeldama ei pea hakkama ja pildid sujuvad paika tegemise käigus. Valida on kümnete erinevate pildipaigutuste vahel, kas ruudu, ristküliku, ruubikukuubiku kujuliselt vms.

Lisaks piltide kokkukleepimisele saad samas programmis teha toredaid isetehtud sünnipäevakaarte (vastavalt nupu Greeting Cards all), lisada selleks piltidele mingeid tüüpkujundeid või erinevaid mustreid, valmistada uue Facebooki päisepildi või luua pildikomplekt avaldamiseks Pinterestis. Sealjuures on vaid ühekordse klikkimise kaugusel võimalus pildiruudustikku suurendada või väiksemaks muuta ning piltide nurki ümaramaks teha. Ja loomulikult saab piltidele kirjutada, mida vaid soovid lisada. Selleks pakutakse seitset erinevat, hoogsa joonega, presetti.

Collage.com lehel abiks šabloonid ning lai valik taustu

Pisut keerulisem, aga mitte ilmtingimata parem lehekülg on Collage.com, mis sisaldab küll lisavõimalusi kujundada piltidest endale sobiv kujundus kohvitassile või iPadi ümbrisele, teha pusle või koguni tekk, aga see kõik on juba raha eest. Mis on küll Collage.com-i tugev pluss, et ta pakub välja ka kindlad šabloonid kõiksugu kujude ja mustritega, millega oma pilte lõigata. Näitepildid lõikasin näiteks kokku suure puu kujuliseks. Vaevalt, et sellega mingit suurt väärtust sündis, aga asja mõtte annab edasi. Collage’i üheks eeliseks on veel mõned päris huvitavad taustad, mida saab oma pildipõimingu taga kasutada, mida BeFunkys ei olnud.

Collage.com'i tugevuseks on lai valik šabloone ning taustu. Allikas: Collage.com
Collage.com’i tugevuseks on lai valik šabloone ning taustu. Allikas: Collage.com

Pizap võimaldab lisada kollaaži kõige rohkem fotosid

Vabavarana kasutatavaid kollaažitöötluslehekülgi on veebis väga palju. Kui guugeldada, leiab need järjest üles. Üks märkimisväärne on veel Pizap, mis küsib kasutaja käest kohe alguses, enne kui ta üldse midagi teha jõuab, mille jaoks ta pilte töödelda üldse soovib, kas Facebooki päise, Twitteri päise, kas lihtsalt kujundada, valmistada kollaaž või tuunida mõnd arvutis olevat pilti lihtsalt.

Et selle postituse põhirõhk on kollaažidel, siis jään selle juurde. Pizapi võlu peitub selles, et ta laseb ühele pildile kokku panna päris palju fotosid. Kui tavaliselt on see maht kuni 12 või 16 fotot, siis Pizap laseb lisada kuni 25 fotot. Sellele lisandub muidugi igasugu võimalusi ja mustreid, kuidas fotosid kollaažil paigutada, on need nelinurksed, ringi-, südame-, tahuka- vms asja kujulised. Igasuguste töötlemisvõimaluste juurde on lisatud ka vana hea Paint, millega oma pildile midagi vähem või rohkem väärtuslikku lisada.

Pizap võimaldab paigutada ühele fotokollaažile kuni 25 pilti. Allikas: Pizap.com
Pizap võimaldab paigutada ühele fotokollaažile kuni 25 pilti. Allikas: Pizap.com

Nii et kui soovid teha oma fotodest kollaaži, on selleks olemas hulganisti priivõimalusi. Rääkisin siin vaid mõnest silmatorkavamast. Kindlasti tasub uurida veel ka teisi, kui ükski neist ei vasta teie ootustele.

Tuntud sotsiaalne navigeerimisrakendus Waze sai uue väljanägemise

$
0
0

Maailmas ja ka Eestis autojuhtide seas väga populaarne navigatsioonirakendus Waze sai uusima värskendusega täiesti uue väljanägemise.

Waze aitab sihtpunkti jõuda kiirelt ja turvaliselt, valides teekonna vastavalt teeoludele. Foto: waze.com
Waze aitab sihtpunkti jõuda kiirelt ja turvaliselt, valides teekonna vastavalt teeoludele. Foto: waze.com

Waze ei ole tavapärane navigeerimisrakendus nagu iPhone’i Maps või Google Maps, mis sinu asukoha positsioneerib ning soovitud sihtpunkti juhatab.

Waze on sotsiaalne navigeerimisrakendus, mis arvestab teel olevate teeremontide, avariide ja ummikutega.

Lisaks hoiatab ta kiiruskaamerate, politseinike ja muude ootamatute faktorite eest.

Kuigi palju infot saab rakendus telefonides olevate andurite kaudu, siis Waze’i kasutaja ehk hellitavalt wazer saab ka ise panustada enda ja teiste liiklejate turvalisusesse, andes rakenduses olevate nupukeste abil teel toimuvast teada.

Värske uuendusega sai kogu Waze’i kasutajaliides uue ja puhtama väljanägemise, mis laseb juhil keskenduda sõitmisele ning navigeerimisele. “Tark kalender” hoiatab kasutajat juba enne autosse istumist teele jäävatest võimalikest juhtumitest, mis päevaplaani võiks oluliselt mõjutada.

Suurima “kapotialuse” muudatusena lubavad rakenduse loojad, et nüüdsest kulutab Waze’i kasutamine senisest oluliselt vähem telefoni akut.

Käesoleval hetkel on Waze 4.0 allalaaditav kõikidele iOS-seadmetele ning Androidi kasutajatele on uuendusi toov värskendus kohe-kohe saabumas.

Allikas: Waze navigation app gets a refreshed look with 4.0 update

Elioni uus digiboksi-vaba nutiTV nüüd saadaval LG-telerites

$
0
0

Sellest nädalast on saadaval Elioni digiboksi-vaba nutiTV tark telelahendus uue rakenduse näol ka uutele LG-teleritele. Kuidas uus nutiTV võrreldes eelmise versiooniga töötab?

Uuel nutiTV-l on mitmeid parendusi võrreldes eelmise versiooniga!
Uuel nutiTV-l on mitmeid parendusi võrreldes eelmise versiooniga!

Uue nutiTV eelised vana ees

Teenus Vana nutiTV Uus nutiTV
Salvestamine Unustasid salvestama panna? Better luck next time… Unustasid salvestama panna? Saad vaadata salvestisi otse telekavast
Salvestatavate kanalite arv 10+5 kanalit salvestatavat 130+ kanalit
KordusTV Eesti saated järelvaadatavad ilma salvestusteenuseta Eesti saated järelvaadatavad põhipaketis ja täiesti ilma reklaamideta
Põhipakett Sisaldab 18 kanalit Sisaldab 20+ kanalit, tasuta filmidega filmiriiulit, kordusTV-d ja peagi palju muudki
Filmiriiul Ei ole tasuta filme ega midagi muud sellist! Üle 100 filmi ja sarja kogu aeg tasuta vaatamiseks olemas, valik uueneb igal nädalal
Videolaenutus Osa sisu, mis uues on, ei ole kättesaadav Rohkem sisu
RUS Ei olegi midagi teistmoodi Eraldi põhipakett, 25 kanalit, videolaenutuses ja filmiriiulis rohkelt venekeelse pealelugemisega sisu, venekeelset sisu ka lastenurgas
Menüü Piksliline ja kogu info eraldi nuppude taga peidus HD-menüü, ei pea minema “sisse”, et infot näha
Pult Pead lugema nuppe Ei pea lugema, + Arrise boksi puhul RF-tugi
Lastesisu Kataloogi kujul, laps ei saa ise kasutada Piltidega (laps saab ise kasutamisega hakkama) vägivallavaba lastenurk
Noppekanalid 57+, umbes 45% kallim kui uues Mitmekülgsem valik, 90+ valikut, soodsamad hinnad
Uuendused Ei tehta uuendusi, uusi kanaleid ei tule Uued telekanalid tulevad ainult uude, nt NBA, Food Network jne
minuTV 5 eurot lisaks 1 konto tasuta koos salvestamisega

Kas järgmine Samsungi lipulaev saab rõhutundliku ekraani?

$
0
0

Apple tutvustas maailmale uut Force Touch tehnoloogiat oma värskeima telefoniga iPhone 6s. Kas sarnast funktsionaalsust on oodata ka Samsungi järgmistelt mudelitelt?

Force Touch (ka 3D Touch) on hetkel veel ainult iPhone 6s ja iPhone 6s Plus telefonides ning uutes Apple’i arvutites olev funktsionaalsus, mis tunnetab ära ekraanile avaldatava rõhu tugevuse ning kuvab vastavalt vajutusele erinevaid funktsioone. Kuna nutitelefonide maailmas kõik uudne ja kasulik võetakse samal või veidi värskendatud kujul üle ka teiste tootjate seadmetele, siis hiljuti avaldatud patendiavaldus Samsung’ilt on sellekohaseid spekulatsioone võimendanud veelgi.

Patendiavaldus (mille ettevõte on esitanud juba 2014. aasta aprillikuus) näitab, et Samsung mängib mõttega samalaadne funktsioon oma tulevaste telefonide tarbeks mängu tuua.

Sarnaselt Force Touch tehnoloogiale võimaldaks ka Samsungi variant ekraanile avaldatava puudutuse tugevuse alusel kasutada erinevaid funktsioone. Patendiavalduses on kirjeldatud funktsiooni, mis võimaldaks klaviatuuril väikeste tähtede tugevamal vajutamisel saada suured tähed (praegu tuleb selleks eraldi valik teha). Rõhutundlikkus annaks nii Samsungi kui ka kolmandatele arendajatele uusi võimalusi telefonide veelgi käepäraseks muutmisel.

gsmarena_002

Pole selge, kas Samsung tehnoloogiat ka reaalselt arendanud on, kuid arvestades seda, et jutud liiguvad juba järgmise lipulaeva Samsung Galaxy S7 ümber, siis midagi Force Touch tehnoloogia sarnast aitaks uuel mudelil teiste võimsate protsessorite ja kaamerate kõrval rohkem silma paista.

Allikas: Samsung’s own 3D Touch interpretation revealed in patent filing

YouTube Red – reklaamivaba sisu, allalaetavad videod ja taustal mängimise võimalus

$
0
0

Kui oled tüdinenud järjest kasvavast reklaamide hulgast Youtube’is, siis ole mureta, kuna selle vastu on lahendus. YouTube Red on Google’i värskeim arendus populaarsele videojagamiskeskkonnale, mis kaotab sisu vaatamist segavad lisad ning täiendab keskkonda mitme kasuliku funktsiooniga.

Lisaks reklaamivabale sisule võimaldab YouTube Red videoid mängida taustal, vaadata ilma internetiühenduseta ning annab juurdepääsu täiesti uuele teenusele YouTube Music. Et tasulist keskkonda veelgi eristada, lisatakse sinna sisu, mida YouTube’i tavavaataja ei näe.

Mõneks näiteks võib tuua Kanada videoblogija Lilly Singh’st loodud dokumentaalfilmi ning ka ühe enimtasustatud YouTube’i kasutaja PewDiePie ja The Walking Dead produtsendiga loodud õudusseriaal. See tõestab, et uue sisu loomiseks ei pöörduta Hollywood’i tähtede poole, vaid kasutatakse videjagamiskeskkonnas juba armsaks saanud kasutajaid.

YouTube Music on muusikateenus, mis pakub offlineplaylist’e, võttes aluseks muusikavideod, mida kasutaja YouTube’s meeldivaks on märkinud. Kasutaja saab ise määrata, millised laulud ja mis kvaliteedis telefoni internetita mängimiseks salvestatakse.

YouTube’i esindaja sõnul ei pea tasuta YouTube’i kasutaja muretsema, et tema teenusega midagi muutub, kuna 99% sisust on ja jääb tasuta. 28. oktoobril lansseeritav Youtube Red on esialgu saadaval vaid Ühendriikide kasutajatele ning hetkel ei ole teada antud Euroopa turule tulemise kuupäevadest. Hind Ühendriikide turule on 10 dollarit kuus.

Allikas: YouTube Red serves up ad-free, downloadable videos for $10 a month

Zuckerberg kinnitas, et Facebook tegeleb augmenteeritud reaalsuse arendamisega

$
0
0

Facebook’i tegevjuht Mark Zuckerberg kinnitas San Fransisco’s toimunud üritusel, et ettevõte tegeleb augmenteeritud reaalsuse (AR) arendamisega, kuid lisas, et see on veel pisut kaugema tuleviku muusika.

Facebook’I virtuaalreaalsuse (VR) ekspert Michael Abrash ütles samal üritusel, et VR on meie jaoks juba põhimõtteliselt kohal, kuid AR tekitab uusi ning pisut teist tüüpi takistusi, mistõttu selle muutumine meie igapäevaelu osaks võtab veel aega.

Kui VR eraldab kasutaja pärismaailmast täielikult (kasutaja siseneb täielikult näiteks mõnda mängu), siis AR “parandab” selle kasutaja pärismaailma kogemust. AR’i kasutajale saaks näiteks tänaval kõndides mõnda restorani vaadates kuvada selle restorani reitingut, teiste kasutajate hinnangut jne. Abrash’i sõnul kasutaksid AR’i kõik, kuid selleks peab see toimima hästi ja märkamatult.

11232118_10102175618819241_7572979522374295442_n

Zuckerberg’i sõnul on telefoni taskust välja võtmine veider tegevus ning tulevikus peaksime suutma kõike näha pelgalt enda ümber vaadates. Fakt on see, et Facebook teab meist rohkem kui pea ükskõik mis ettevõte maailmas ning on põnev näha, mida ettevõte selle teadmisega koos AR tehnoloogiaga peale suudab hakata.

Microsoft arendab samuti sarnast virtuaalreaalsuse/augmenteeritud reaalsuse komplekti Hololens, mis meie reaalset maailmanägemist lisavalikutega täiustab.

Allikas: Zuckerberg Confirms Facebook Is Working On Augmented Reality

Sõrmejäljelugejad on nutiseadmetes saamas turvalisuse standardiks

$
0
0

2015. aasta on mobiiltelefonide jaoks olnud hea aasta. Kui eelmisel aastal oli ainult Apple’il ja Huaweil sõrmejäljetuvastamise tehnoloogia sellisel tasemel, et seda sai mugavalt ja turvaliselt kasutada, siis nüüd on sellele tasemele jõudnud ka Samsung, HTC, Sony ja LG.

Sarnaselt Apple’ile ja Samsungile on ka Google sõrmejäljelugejatele ehitamas mobiilsete maksete tehnoloogiat. Ühelgi eelpool mainitud ettevõtetest ei ole see veel täielikult välja arendatud teenus, kuid tehnoloogia turvaliseks ja kiireks kontaktivabaks maksmiseks on juba olemas ja pidevas edasiarenduses.

Google’i sõnul peab kasutaja tuvastamise veaprotsent uusima tarkvaraga Android-telefonide kasutamisel olema väiksem kui 0,002%. See peaks meelerahu tagama kõikidele tehnoloogia suhtes skeptilistele mobiilikasutajatele.

Märkamatu isikutuvastus

Sõrmejäljelugejad on suurepärased abimehed ka telefoniekraani lahtilukustamisel. Kui sellega ära harjuda, jääb üle vaid kurbusega vaadata neid inimesi, kes siiani ekraani lahtilukustamiseks kasutavad PIN-koodi või ekraanimustrit. Avame oma telefoni sadu kordi päevas, vaatame sealt oma meile, loeme uudiseid ja kontrollime Facebook’i – sõrmejäljelugejad on muutunud nii kiireks, et me peaaegu ei näegi enda lukustusekraani.

Ei ole palju ettevõtteid, kes oleksid sõrmejäljelugejate omaks võtmisest välja jäänud – praeguseks on nendeks Motorola ja Microsoft. Motorola Moto X Style on stiilne ja võimas telefon, kuid kuna Google on värskeima Androidi kasutamise suures osas sidunud näpujäljelugejaga, siis telefoni kasutaja täielikku Androidi-kogemust ei saa.

Kas Microsoft pääseb sõrmejäljelugejast?

Microsoft tutvustas hiljuti uusi võimsate kaamerate ning muude näitajatega Lumia telefone, kuid on otsustanud näpujäljelugeja asemel telefoni avamiseks kasutada silmatuvastustehnoloogiat. Tõenäoline on, et oma maksesüsteemi jaoks tuleb ka temal kasutusele võtta näpujäljesensorid.

Seni on sõrmejäljelugejad olnud kallimate telefonide tore lisavõimalus, kuid olukord on muutumas ning sõrmejäljelugemisega kaasnevate võimaluste hulk ja seda toetavate telefonide arv on kasvamas. Just sel põhjusel võiks, võib-olla isegi peaks ka sinu järgmisel telefonil olema sõrmejäljelugeja.

Allikas: Fingerprint readers are now essential


MasterCard toob puutevaba maksmise igapäevastesse asjadesse

$
0
0

Kuigi terve hulk tehnoloogiaettevõtteid eesotsas Apple’i, Samsungi ja Google’iga üritavad kauba eest maksmist muuta mobiilseks, ei ole füüsiline rahakott veel meie eludest kuskile kadunud. See olukord võib aga kiiresti muutuda, kui MasterCard oma idee maksevõimelistest igapäevaesemetest teoks teeb.

mastercard-nfc-card-2-970x647-c

Kujuta ette olukorda, kus sa sõidad läbi McDonaldsi drive in’i, võtad oma eine ja auto maksab arve sinu eest või hommikujooksu tehes maksad tee peale jäänud poes oma joogipudeli eest dressipluusiga.

Maailmas, mida Mastercard ette kujutab, ei ole tarvis rahakotte, sularaha või krediitkaarte — makseid saab teha igapäevaesemetega ning see ei ole sõltuv sinu telefoni operatsioonisüsteemist.

Turvalisus eelkõige

Ettevõte on esimeseks testimiseks koostööd tegemas ettevõtetega nagu General Motors ning uusi koostööpartnereid oodatakse juurde.

Finantstehingute puhul on turvalisus alati väga suureks murekohaks ning MasterCard on kinnitanud, et kõikide esemete puhul, millega ostusid sooritatakse, peidetakse ära reaalne kaardinumber, millega see ese seotud on. See tähendab seda, et kaupmees ei näe kunagi reaalset pangakontonumbrit. Sama tehnoloogiat kasutab praegu ka Apple Pay ja Google Android Pay.

Puutevaba NFC alustab võidukäiku

MasterCardi uus idee toetub NFC-tehnoloogiale, mis tähendab, et igas maksmiseks mõeldud esemes peab olema NFC kiip. Järjest rohkem kaupmehi on hakanud NFC-tehnoloogiat omaks võtma ning uued kassaterminalid ostetakse tulevikku silmas pidades juba enamasti NFC toega.

Kui MasterCard oma idee teoks teeb, siis on võimalik, et klassikaline rahakott jääb koju sahtlisse vanu aegu meenutama ning kõikvõimalikud maksed sooritame hoopis oma dressipluuside, autovõtmete ja sõrmustega.

Allikas: MasterCard wants to put a digital wallet into everything you own

Kuidas vältida nutiseadmete kasutamisega kaasnevaid lihaspingeid?

$
0
0

Kas tead, mis ohud sind „varitsevad“, kui unustad ennast telefoni või tahvli taha? Alljärgnevalt vaatame neid ohtusid rühi ehk kehahoiu vaatevinklist.

Hoides käes ühte helendavat ekraani, on meie ülakehas 3 probleemset piirkonda. Esiteks ülaselg, teiseks kael ja kolmandaks õlavööde.

Mis nendega siis juhtub? Lühidalt öeldes – nad on tasakaalust väljas. Selg vajub kühmu, kuna reeglina puudub korralik toetus nii seljale kui ka kätele. Et ekraani näha, siis kompensatsiooniks sirutatakse pead ja kaela üleliia tahapoole. Parema nähtavuse tagamiseks tuuakse veel pead ette poole, pea nihkub õlavöötme kohalt ära, mis omakorda suurendab probleemi veelgi. Ning käte kokkutoomine keha ees (nutiseadme hoidmiseks ja töö tegemiseks) toob endaga kaasa õlgade ettepöördumise koos abaluude väljapöördumisega.

Risti pinges ja nõrgad lihased

Meditsiinilisest aspektist lähtudes on sellise kehahoiaku nimi „ülemine ristsündroom“ ehk upper crossed syndrome (vt joonist). Nagu nimigi ütleb, on seal midagi risti. Pinges ja lühenenud lihased on risti nõrkade ja väljaveninud lihastega. Kuna selg vajub küüru ja õlad ette, siis eelkõige venivad välja abaluude vahel olevad romblihased ning õlavöödet taha- ja allatõmbavad trapetslihase alumised osad. Lihaste liigne venitatus teeb nad nõrgaks.

Nutiseadmete aktiivne kasutamine annab suure koormuse õlgade, abaluu, kaela, rinna ja käte piirkonnale. Allikas: raamat "Assessment and Treatment of Muscle Imbalance"
Nutiseadmete aktiivne kasutamine annab suure koormuse õlgade, abaluu, kaela, rinna ja käte piirkonnale. Allikas: raamat “Assessment and Treatment of Muscle Imbalance”

Kaelavalu ja kaela liikuvuse vähenemine

Teine nõrkade lihaste grupp on kaela ees. Need on kaela painutajalihased, mis jäävad nõrgaks seetõttu, et nende kokkutõmme on reflektoorselt pärsitud kaela sirutajalihaste (ehk painutajate vastandlihaste) liigse töö ja pinge tõttu. Kaela sirutajalihased paiknevad kaela tagumisel küljel. Kõige enam kannatavad selles piirkonnas nutiseadmete kasutamise tagajärjel trapetslihase ülemine osa ning abaluutõstur. Nende pinge takistab kaela normaalset liikuvust ning võib tekitada lihasvalu turja osas. Sageli kaasneb eelnimetatud lihaste pingega ka pisikeste kuklaaluste lihaste – tagumiste peasirglihaste ja peapõikilihaste – lühenemine, mis võib endaga kaasa tuua pingepeavalu.

Koormus õlavöötmele ja kätele

Ka lühenenud ja pinges lihastel on teine grupp, mis jääb rindkere ette. Seal on käte ja õlavöötme ettetoomise ning eeshoidmise tagajärjel lühenenud lihasteks suur ja väike rinnalihas. Kuna väike rinnalihas tõmbab õlavöötme ette ja abaluud seljataga laiali ning abaluude kokkutõmbajad seljataga on välja veninud, siis on ka õlaliiges tasakaalust väljas ja sellise rühi korral on käe normaalne jõudlus ehk töövõime vähenenud.

Lahendused: venitamine ja lihaste treenimine

Probleeme on palju. Mida siis nende vastu ette võtta? Toetudes eelkirjeldatud olukorrale, on üldistatult öeldes 2 lahendust.

Esiteks – pinges ja lühenenud lihaseid on vaja venitada, et taastada nende normaalne pikkus. Teiseks – nõrku ja väljaveninud lihaseid on vaja treenida, et tasakaalustada ülakeha rüht ning stabiliseerida see.

Enne, kui asutakse lihaste tasakaalustamise kallale, on vaja kael ning õlavööde soojaks võimelda. Selleks võib teha kaela pendeldavaid liigutusi rindkere kohal liigutades pead ühelt õlalt teiseni. Käte ja õlavöötme soojendamiseks ning ühtlasi ka rindkere sirutamiseks on hea teha käteringe eest taha suunas. Selle harjutuse jaoks soovitan tõusta püsti. Mõlemat harjutust võiks teha 5-7 korda.

Rinnalihaste ja “nutiseadme” käe venitus

Nii rinnalihaste kui ka nutiseadet hoidnud painutatud käte venitamiseks on vaja panna sirge käega peopesa õlakõrgusel vastu seina nii, et sõrmed vaatavad selja taha. Nüüd tuleb venituse suurendamiseks keerata oma käele selg. Venitust on vaja hoida mõnusa venitusvalu piiri peal vähemalt 30 (soovitavalt 60) sekundit. Hinga rahulikult ja naudi venitust ning tee seda ka teise käega.

Suure rinnalihase venitus. Allikas: Saima Kuu
Suure rinnalihase venitus. Allikas: Saima Kuu

Trapetslihase ja abaluutõsturi venitus ja treening

Trapetslihase ja abaluutõsturi venitamiseks keera pead külje suunas nii palju, et lõug näitaks rangluu keskosa. Nüüd pane pöördepoolne käsi kõverdatult üle pea ja tõmba pead veelgi ette diagonaali justkui kaenlaaugu suunas. Hoia vastasõlg all ning tunneta kuidas trapetslihas vastaspoolel venib. Hoia asendit 30-60 sekundit. Ära unusta harjutust ka teisele poole teha.

Trapetslihase ülemise osa venitamine. Allikas: Saima Kuu
Trapetslihase ülemise osa venitamine. Allikas: Saima Kuu

Nõrkade ja väljaveninud lihaste treenimiseks on hea heita selili, siis saab harjutusi teha vastu raskusjõudu. Õlgasid ja abaluud tahapoole tõmbavate lihaste treenimiseks tuleb õlad ja abaluu seljataga kokkupoole tõmmata ning hoida 5-7 sekundit ja siis lõõgastuda. Sellist tsüklit on soovitav korrata 10-15 korda. Kui esialgu nii palju ei jõua, siis võib alustada 3 korrast.

Kaelalihaste treening

Nõrkade kaela painutajalihaste treeninguks on soovitav vaadata varbaid lamavas asendis üle kõhu. Jällegi tasub pea asendit hoida 5-7 sekundit ning siis lõõgastuda. Tsüklit korrata 10-15 korda.

Kaela painutajalihaste tugevdamise harjutus. Allikas: Saima Kuu
Kaela painutajalihaste tugevdamise harjutus. Allikas: Saima Kuu

Kui kasutad iga päev tundide kaupa nutiseadmeid, siis tee neid venitamise ja tugevdamise harjutusi vähemalt 3 x nädalas. Kuid sirutuspausid ja käteringid võiksid saada igapäevaseks harjumuseks.

Autor: Saima Kuu, Tallinna Ülikooli terviseteaduste lektor

Mobiilse elu värskendatud pakett toob mobiilse neti fännidele 1-eurose soodustuse ja 4 lisagigabaiti kuus

$
0
0

EMT muutis Mobiilse elu pakettides mobiilse interneti ja kõneside teenuste valimise lihtsamaks ja läbipaistvamaks, muudatusega seoses saavad kiire andmeside abil oma igapäevatoimetusi korraldavad mitme nutiseadme omanikud 4 lisagigabaiti kuus — senise 20 GB asemel 24 GB — ja seda ühe euro võrra soodsama kuutasu eest.

EMT vahetas uue Mobiilse eluga välja mitu vanemat kõne- ja andmeside koostamise paketti (MinuEMT ja MeieEMT) – edaspidi saab kõik andme- ja kõneside valikud teha Mobiilse elu pakutavatest valikutest.

Uus erakliendile suunatud Mobiilne elu koosneb seitsmest erineva mahuga internetipaketist, mille seast saab klient endale valida kas 250MB, 1,5GB, 3GB, 6GB, 12GB, 24GB või 48GB mahuga mobiilse interneti.

Võrdle, mis muutus

Andmemaht (mobiilne internet) Uus Mobiilse elu pakett Vana paketi võrreldav suurusjärk Muutus
250MB 4,99 täiesti uus pakett
1,5GB 7,49 7,49 (1,5GB) hind ei muutunud
3GB 9,99 täiesti uus pakett
6GB 12,49 11,49 (5GB) hind muutus +1 eur, samas saad selle eest 1GB rohkem mahtu
12GB 16,99 16,99 (10GB) hind ei muutunud, samas saad sama raha eest 2GB rohkem mahtu
24GB 21,99 22,99 (20GB) hind muutus -1 eur, samas saad selle eest 4GB rohkem mahtu
48GB 29,99 täiesti uus pakett

Kasulikke teadmisi uuest paketist

Naudi lisateenuseid!

  • Kõigil suurema andmemahuga Mobiilse elu paketiga liitujail (alates 3GB paketist) on võimalik 3 kuu jooksul tasuta kasutada minuTV ja Spotify teenuseid.

  • Kui klient on endale sobivaima internetimahu välja valinud, saab ta sinna juurde võtta ka kõneside paketi, kus on kaks valikut: kas 100 kõneminutit ja 100 SMS/MMSi sisaldav variant või siis 1000 kõneminutit ja 1000 SMSi/MMSi sisaldav variant.
  • Seejuures on viimase ehk mahukama paketi puhul kõik Eesti Telekomi võrgus (EMT, Diil ja kõnekaardid, samuti kõned Elioni võrku) tehtavad kõned ja sõnumid tasuta, lisaks on tasuta 100 kõneminuti ja 100 SMSi/MMSi ulatuses suhtlus Põhja- ja Baltimaadesse (Läti, Leedu, Soome, Rootsi, Norra, Taani).
  • Uute Mobiilse elu internetipakettide puhul (välja arvatud 250MB pakett) saab klient soovi korral internetti jagada kuni 5 erineva nutiseadme (nutitelefon või tahvelarvuti) vahel. Mobiilne elu võimaldab kasutajal jagada mobiilset internetti nii erinevate nutiseadmete kui oma pereliikmete vahel. Kõik Mobiilse elu paketiga liidetud seadmed saavad kasutada maksimaalse kiirusega EMT 4G internetti ning internetiühenduse kiirus ei sõltu korraga teenust kasutavate seadmete arvust. Igale nutiseadmele saab soovi korral määrata ka mahupiirangu, et juhtida näiteks lapse internetikasutust paindlikult. Eestis pakub sellist teenust ainsana EMT. 
  • Need kliendid, kes mobiilset andmesidet ei kasuta, saavad edaspidi valida endale kas 100 kõneminutit või 600 kõneminutit ja 600 SMSi/MMSi sisaldava kõnepaketi.
  • Kliendid, kes kasutavad EMT mobiilset internetti arvutis, saavad edaspidi valida 3 erineva andmeside mahuga paketi vahel: 30GB, 60GB või 100GB.

 

Mille järgi valida telefoni aastal 2015 ehk mida küsida jõuluvanalt?

$
0
0

2015. aasta on tunnistajaks olnud tervele reale uutele ja põnevatele nutiseadmetele, millest aasta tagasi veel unistadagi ei osanud. Teiste seas nägi ilmavalgust ikooniline iPhone 6s, stiilne disainitelefon Samsung S6 Edge ning lõbusate värvidega Sony Z5 ja selle väikeveli Z5 Compact.

Uue telefoni soetamine on tihtipeale tülikas, tüütu ja ajamahukas töö — mudelivalik on tohutult lai ning kõiki neid gigahertse ja megapiksleid võrdlusesse pannes võib vilunumalgi nutisõbral silme eest kirjuks lüüa. Mille järgi tuleks omale telefoni valida ja mis on need punktid, mida arvesse võtta?

Mõõdud

Esimene asi, millele telefoni valides peaks mõtlema, on selle suurus ning tulevase telefoni mõõdud olenevad jällegi otseselt sellega tehtavatest tegevustest. Kui telefoni soetamise üheks mõtteks meilide saatmine või videote vaatamine, oleks mõistlik valida mudel, mille ekraanimõõt oleks piisavalt mugav, et kirjutades klaviatuurile pihta saaks ja videote vaatamisel silmi pingutama ei peaks.  Sellisteks tegevusteks sobivad suurepäraselt kõik mudelid, mille mõõt on ca 5” (mida suurem, seda mugavam).

Kui telefonil kirjutamine ja filmide vaatamine ei ole prioriteet, võib alati valida väiksema telefoni, mis nuputelefonile sarnaselt ka taskusse ära mahub. Väiksemate nutitelefonide mõõdud jäävad umbes 4” ümber, kuid võib juhtuda, et tulevasele endisele nuputelefoniomanikule võib isegi see 4” käes kohatult suurena tunduda. Üldiselt kaob esmane ehmatus kiiresti ning varsti on raske mõista kuidas üldse vana telefoni väikeselt ekraanilt midagi lugeda sai.

Kaamera

Telefonide kaamerad muutuvad iga aastaga järjest paremaks ning kindlasti on paljud meist avastanud, et suur ja kallis peegelkaamera on tihtipeale jäänud koju ning kõik kaunid loodusvaated ja sõbrapildid on jäädvustatud hoopis telefoniga. Suuremad fotogurmaanid oma peegelkaamerat kindlasti nutikaga veel ei asendaks, kuid meie, kes me pilti tehes väga kompositsioonile, valgusele jms ei keskendu, tõenäoliselt silmaga pildil suurt kvaliteedivahet ei tuvasta. Nutikaga tehtud pilte fototapeediks ei suurenda, kuid praegusel ajal ei tee meist ilmselt enamus isegi fotoalbumeid ning vaatab pilte pigem telefonist või arvutist.

Jõudlus

Võimalused seadme ostmiseks

Olgu telefoni eesmärgiks helistamine, pildistamine, mängimine või sõnumite saatmine vajab iga tegevus ressurssi telefoni käitavalt protsessorilt. Õnneks on müügilt kadumas väga väikese jõudlusega telefonid, millega isegi helistamine nõudis ahvikannatust, interneti kasutamisest või mängimisest rääkimata. Üldiselt võib öelda, et mida rohkem “tuumasid” on telefoni protsessoril, seda võimsam ta ka on. Kui mõned aastad tagasi olid enamus telefonidest kahetuumalised ja võimsamad mudelid neljatuumalised, siis nüüdseks on tootjate tippmudelite seas tavalised ka kuue- ja kaheksatuumaliste protsessoritega telefonid. Selliste mudelitega saab kasutada kõike, mida nutimaailm pakub alustades multitaskimisest (rööprähklemine) ja lõpetades suuremahuliste mängude mängimisega. Tavapäraste tegevuste jaoks nagu helistamine, internetis surfamine ja pildistamine ei nõua õnneks kuigi palju ja levinud neljatuumalised telefonid on kasutamisel väga kärmed ja mugavad.

Disain

Telefoni füüsiline välimus olulisem kui kunagi varem. Isegi ikoonistaatuses olnud nuppudega Nokia’te puhul pandi rõhku välimusele – tehti liugklappe, mis avanesid küll ühte- küll teistpidi, kuid uued materjalid ja tehnoloogiad on nutitelefonide disainikeelt märgatavalt mitmekesisemaks muutnud. Müügil on nii plastmassist, alumiiniumist kui ka klaasist telefone. Muretseda võib seadmeid nii nahksete elementide kui kaarduvate ekraanidega. Leidub isegi telefone, mis painduvad!

Innovaatilisus

Iga järgnev telefon tehakse eelmisest parem nii pildikvaliteedi, jõudluse kui ka akupidavuse poolest, kuid aeg-ajalt mõtleb keegi välja midagi, mis kogu nutimaailma raputab ja teatud suunas kallutab. Üheks heaks näiteks on Apple’i poolt iPhone 5s’ga tutvustatud näpujäljelugeja, mis kaitseb telefoni sisu võõraste pilkude eest, kuid võimaldab selle omanikul end ka rakenduste poes poodlemisel tuvastada. Tehnoloogia, mis algul tekitas palju kära, kuid on aegamisi leidnud tee iga endast lugupidava telefonitootja tippmudelitesse.

Samasuguseks uuenduslikkuseks võib lugeda LG painduvad mudelid, Samsungi kaarduva ekraaniga telefonid ning taaskord Apple’i tutvustatud rõhutundlikkuse funktsioon, mis kõik annavad kasutajale uusi võimalusi oma telefoni kasutamiseks. Rõhutundlikkus on hetkel küll ainult uusimal iPhone 6s’il ja suuremal 6s Plus’il, kuid ilmselt on ka teised ettevõtted sarnaste lahenduste peale mõtlemas.

Soovitused kingikotti

Mobiiltelefon Apple iPhone 6s 16GB hõbedane eestvaatest3iPhone 6s — väga hea kaameraga, kvaliteetsest alumiiniumist telefon, mille kasutamise saab kiirelt selgeks ka nutimaailmas esimesi samme tegev kasutaja. Mugav 4.7” ekraan on parasjagu suur nii videote vaatamiseks kui ka meilide kirjutamiseks ning piisavalt suurte tähevahedega klaviatuur muudab tähtede tabamise kergeks. Rõhutundlik ekraan saab aru erineva tugevusega vajutusest ning annab sellega kasutajale rohkem võimalusi telefoniga töötamiseks ning “elavad” fotod näitavad lisaks pildile veel liikuvaid hetki pildistamise momendist. Keelevalikus puudub küll eesti keel, kuid inglise ja vene keelt kõnelevatele kasutajatele see telefoni käsitsemist keerulisemaks ei muuda.

Sony Z5 Compact – mõnusasti nii peopessa kui taskusse istuv telefon on suurepärane kaaslane nii igapäevastes toimetustes kui ka käe külge seotuna hommikusel jooksuringil. Telefon on vee- kui tolmukindel, mis pakub meelerahu sportides ning suvemõnusid nautides. Erinevad kirevad värvid pakuvad valikuvõimalusi igale kasutajale ning suurepärane kaamera suudab lisaks 4K videotele erinevate animatsioonide abil igapäevastesse stseenidesse jäädvustada kasvõi dinosauruseid.

Sony Xperia Z5 Compact mobiiltelefon punane küljelt

Samsung Galaxy A5 mobiiltelefon eestvaade v mustSamsung Galaxy A5 – suurepärane telefon lapsele või endale esimeseks nutikaks, kuna kuulub Samsungi kindlustusprogrammi Galaxy Care, mis purunenud ekraani terve aasta jooksul väikese omavastutusega ära parandab. Piisavalt võimas protsessor tagab, et telefon ei jääks aeglaseks ka mänge mängides ning väga hea esikaamera tagab hea selfie’de kvaliteedi Instagrami riputamiseks.

Mobiiltelefon Marshall London külgvaatestMarshall London –  kõikidele melomaanidele mõeldud muusikatööstuse ühele tuntuimale brändile omase disainikeelega muusikatelefon, mis ei jäta külmaks ka muusikast kaugemal olevaid inimesi. Mõnus kummine materjal tagab kindla haarde telefoni  ümber ning kaks kõrvaklapipesa telefoni ülaosas laseb täiesti eraldi kõrvaklapipaarist muusikat jagada ka sõbrale. Mis iganes muusika kiireks peale- ja mahakerimiseks on telefonil mitte nupp, vaid ratas, mis heli sekundiga miinimumist maksimumi viib.

Samsung Galaxy S6 Edge mobiiltelefon roheline vasakult külgvaatestSamsung Galaxy S6 Edge – uudsele servadest kaarduvale ekraanile saab kiireks ligipääsuks salvestada nii oma lemmikkontaktid kui kuvada märguanded. Läikiv telefon näeb suurepärane välja nii käes kui laua peal ning välja võttes paneb pilku pöörama nii mõnedki pead. Telefonil on väga hea kaamera, võimas sisu nii mängimiseks kui niisama surfamiseks ning näpujäljelugeja privaatse sisu kaitsmiseks.

LG Wine Smart avatult paremalt külgvaatest punaneLG Wine Smart – kui vana ja armas nuputelefon näitab väsimuse märke, kuid ka kõige pisemad nutitelefonid on siiski hirmutavalt suured, siis esimesteks nutisammudeks väga heaks valikuks on telefon, millel on tuttavlik klapp ekraani peitmiseks, kuid samas ka puutetundlik ekraan nutiasjade proovimiseks. Telefonil on kõik tuttavad nupud numbrite valimiseks, helistamiseks ja katkestamiseks, kuid lisaks saab kõik tegevusi teha ka puutetundlikku ekraani kasutades. Väikese kaameraga saab teha pilte, mida seejärel hõlpsalt kasvõi Facebook’i jagada.

Samsung Gear S –  kui telefon on olemas, kuid midagi on puudu. Nutikellad kujutavad endas suurepäraseid käepikendusi olukordadeks, mil telefon on eemal või sügaval talvejope põuetaskus. Randmel istuv kell kuvab kõik elutähtsad teavitused, näitab kes helistab või on helistanud ning vajadusel helistab ka ise või võtab kõnesid vastu. Lisaks mõõdab ta une kvaliteeti, kiidab kui kõnnid täis päevase sammude eesmärgi, tuletab meelde kui oled pikalt istuma jäänud ning näitab isegi aega.

Akupangad / kaitseümbrised – Akude ja põrutuste suhtes on nutiseadmed veel lapsekingades ning selleks, et oma kallist investeeringut võimalikult hästi kaitsta tuleks talle vastavalt oma elutempot ja päevatoimetuste iseloomu arvestades valida ka sobiv lisavarustus. Kasutaja jaoks, kelle päev kujutab telefonile ohtu kukkumise või vette sattumise näol võiks telefonile valida ümber tugevama vee- ja tolmukindla ümbrise ning kasutajale, kes ei püsi vooluvõrkude läheduses, võiks ühenduses püsimiseks välja vaadata paraja akupanga. Mida suurema mahtuvusega, seda pikemalt saab telefoni laadida. Vaata kindlasti ka teisi häid pakkumisi meie e-poest.

Digi Norris Rando Varblane sai Digitargalt kätte auhinna – Marshall London telefoni ja Marshalli võimsa kõlari

$
0
0

Postimehe tehnoloogiaportaali mängus Digi Norrise tiitli pävinud ja loosirattas Digitargalt auhinna – Marshall London muusikatelefoni ja Marshalli võimsa Stanmore kõlari – võitnud Rando Varblane käis Postimehe toimetuses auhinnal järel.

Et kõik ikka õige oleks ja muusikatelefon ka muusikat väja mängiks, aitas kontrollida Postimehe turundusjuht Sigrid Kurgjärv. Turvalisuse eest vastutas kutsa nimega Häpi Mõmm.

Postimehe tehnoloogiaportaali mängus vastas kõigile neljale küsimusele õigesti pea 13 700 inimest, nende hulgas muidugi ka võitja Rando Varblane, kes pälis tiitli Digi Norris.

Vaid ühele tehnoloogia-alasele küsimusele oskas õige vastuse anda kampaania käigus üle 15 200 inimese. Digitarga lugemine tuleb muidugi tehnoloogia-teadmiste täindamisel igati kasuks :)

Tahad endale ka?

7 tegevust, mida teed mobiiliäpi abil 7 korda kiiremini

$
0
0

Nutitelefonid on saanud osaks argipäevast ja enamik meist on vähemal või rohkemal määral puutunud kokku erinevate rakendustega. Rakenduste poes pakutavate äppide valik kasvab jõudsalt iga päevaga.

Millised on sinu olulised rakendused?

  • Juhul, kui kasutad igapäevaselt nutikaid rakendusi, mis aitavad sul aega kokku hoida, ootame kindlasti sinu rakenduse soovitust kommentaaridesse artikli alla.

Võib jääda mulje, et varsti on olemas rakendus iga toimingu jaoks, võta ainult vaevaks ning laadi äpp nutiseadmesse. Aga millised on need rakendused, mis aitavad meil igapäevaelu toiminguid niivõrd palju paremini teha, et saame tänu neile äppidele hoida kokku väärtuslikku aega? Milliste toimingute tegemiseks on aega säästev rakendus ka tegelikult olemas?

Navigeerimine ja sihtkohta jõudmine

Navigeerimine ja õige aadressi ülesleidmine võib olla tüütu ja ajamahukas ettevõtmine. Kas mäletame veel, kuidas see enne nutiseadmete ja mobiilse interneti tulekut käis? Võõras linnas orienteerumiseks oli vaja vähemalt paberkaarti. See, kui ruttu ja kas üldse soovitud aadress üles õnnestus leida, sõltus kaardi täpsusest ning kaardilugeja nutikusest.

Heaks näiteks nutikast navigeerimise rakendusest on Waze. Soovi korral saab selle äpi oma nutiseadmesse tasuta laadida iga Androidi, iOS-i ning Windows Phone’i kasutaja. Sa hoiad navigeerides kokku aega, sest Waze suunab sind sihtkohta alati parimat võimalikku marsruuti pidi.

Waze saab reaalajas tagasisidet teistelt rakenduse kasutajatelt ja suudab teekonda plaanides arvesse võtta liikluses olevaid takistusi ning ummikuid.

Waze aitab ummikutest kõrvale navigeerida. Allikas: Waze.com
Waze aitab ummikutest kõrvale navigeerida. Allikas: Waze.com

Auto parkimine

Usaldusväärne GPS-toega parkimisrakendus muudab auto parkimise lihtsaks ja mugavaks igapäevatoiminguks, mis võtab vaid hetke aega. Kaob vajadus parkimistsooni info ning peenraha järele. Infot parkimise tsooni ja hinna kohta kuvab sulle rakendus ning müntide asemel maksad rakenduse kaudu mobiilimaksega.

Pargi.ee rakendus on EMT poolt ametlikult toetatud ja seda saavad kasutada kõik EMT, Elisa ja Tele2 kliendid. See on kõige värskema parkimistsoonide andmebaasiga lahendus Eestis.

Rakendust saab kasutada nii andmesidega kui ilma. Seejuures toimub ilma andmesideta parkimise alustamine SMS-iga ning lõpetamine kõnega. Kasutada saab kõigi kolme levinuma mobiilse operatsioonisüsteemiga.

Pargi.ee abil saad auto kiiresti parkima panna ja ei pea muretsema, et tasu jooks kogemata maksmata. Allikas: Pargi.ee
Pargi.ee abil saad auto kiiresti parkima panna ja ei pea muretsema, et tasu jääks kogemata maksmata. Allikas: Pargi.ee

Pangatoimingud

Pangatoimingud on vastava mobiilipanga rakenduse abil mugavad ja kiired. Näiteks SEB ja Swedbank pakuvad mõlemad äppe, mida kasutades hoiad aega kokku. SEB rakendus on olemas kõigil kolmel platvormil, Swedbanki rakendus Androidile ning iOS-ile. Selleks, et pangatehingud nutiseadmes oleksid turvalised, on mõistlik kasutada loomulikult paroolikaardi asemel Mobiil-ID teenust.

Takso tellimine äpist on helistamisest kordi kiirem ja mugavam. Fotod: Taxify
Takso tellimine äpist on helistamisest mitu korda kiirem ja mugavam. Fotod: Taxify

Takso tellimine

Kui vajad kiirelt taksot ja ei soovi hilineda, võib isegi mõni minut saada otsustavaks. Kas taksot tellides oleks abiks teadmine, millised taksod asuvad sinu läheduses? Veelgi parem, kui saaks kohe hinnainfo ka teada.

Taxify äpi abil saad takso tellida ilma helistamata otse nutiseadmest. Tellides näed kohe, kui kaugel sinust taksod asuvad ning mis hinnakirja alusel sõidavad. Otsuse tegemisel on abiks teiste kasutajate tagasiside. Rakendus on saadaval kõigil kolmel platvormil ja tasuda saab nii mobiilimaksega kui ka pangakaardiga, seega ei pea taskus sularaha olemagi.

Muusikapala tuvastamine

Muusika tuvastamine ei ole enam keeruline ja aeganõudev. Kui soovid teada, mis laul taustal mängib, siis Soundhound ning Shazam on sulle abiks. Mõlemad äpid suudavad enamasti väga täpselt aru saada, mis muusikapalaga on tegemist.

Rakendusi kasutades oleks hea, kui suurt segavat taustamüra ei oleks. Samas olen ise mitu korda suures kaubanduskeskuses proovi teinud ning seni on isegi sellistes tingimustes rakendustega ilusasti hakkama saanud.

Kes eraldi rakendust alla laadida ei soovi, saavad muusika tuvastamist proovida telefoni operatsioonisüsteemi ehitatud võimaluse abil: Androidi seadmetel Google Now, Apple’i seadmetel Siri ning Windowsi telefonidel Cortana abilist kasutades.

Kui kuuled muusikapala ja soovid teada, kelle lugu see on, siis Shazam ja Soundhound aitavad selle paari klikiga tuvastada. Fotod: Digitark, Soundhound.com
Kui kuuled muusikapala ja soovid teada, kelle lugu see on, siis Shazam ja Soundhound aitavad selle paari klikiga tuvastada. Fotod: Digitark, Soundhound.com

Kinnisvarakuulutuste leidmine ja sirvimine

Kes üürikorterit on otsinud, teab, kui tüütu ja aeganõudev võib see toiming olla. Üürikuulutuste jälgimine on KV.ee rakenduse abil oluliselt lihtsam ning kiirem. Saad rakenduse kaudu lisada filtreid, et suurest hulgast välja filtreerida just sulle sobivad pakkumised.

Kui lisatakse kuulutus, mis sinu poolt valitud näitajatele vastab, saad selle kohta telefoni ekraanile kohe teavituse. Nii on sul seda rakendust kasutades suurem võimalus jõuda õigel ajal pakkumisele reageerida. Samuti pääsed ajakaost, mis kaasneb käsitsi üha uuesti samade päringute tegemisega. Rakendus on saadaval Androidile ning iOS-ile.

Kinnisvaraportaali rakendus teeb kuulutustel silma peal hoidmise väga lihtsaks ja võimaldab ka seeläbi kiiresti reageerida. Foto: Google Play
Kinnisvaraportaali rakendus teeb kuulutustel silma peal hoidmise väga lihtsaks ja võimaldab seeläbi kiiresti reageerida. Foto: Google Play

Fototöötlus

Fototöötlus nõuab võimsat arvutit ja palju aega. See vastab tõele juhul, kui soovid tehtud fotot suurelt välja printida. Enamik mobiiliga tehtud piltidest on pigem emotsiooni jäädvustamiseks ja lähedaste ning sõpradega jagamiseks. Selle asemel, et lihtsamaid pilte tavaarvutiga lõikuda, heledamaks teha või ilusamaks „tuunida“, saad kiiresti ja kerge vaevaga peaaegu sama ilusa lõpptulemuse otse nutiseadmes.

Üks vahvamaid tasuta fotode töötlemise rakendusi on Snapseed. Selle abil saad anda oma piltidele ilusa lõppilme. Kasutamine on lihtne ja loogiline. Äpp on tasuta alla laaditav iOS-i ja Androidi seadmetele.

Androidi versioon toetab isegi RAW-faile. Jääb ära tavaarvutis foto töötlemise vaev ning saad nutiseadmes kohe valmis pilti edasi jagada.

Kui oled mobiiliga foto teinud, saab Snapseedi abil kohe telefonis kiired toimetused teha, et pilt veelgi ilusamaks saada. Foto: Snapseed
Kui oled mobiiliga foto teinud, saab Snapseedi abil kohe telefonis kiired toimetused teha, et pilt veelgi ilusamaks saada. Foto: Snapseed

 

20 kasulikku otseteed Apple’i arvutites

$
0
0

Kui kasutad arvutis olles arvutihiirt ning klikid end läbi kõikvõimalike valikute, siis on hea teada kasulikke otseteid. Järgnevalt toome ära 20 otseteed klaviatuuril, mis säästavad su aega ning jätavad kõrvaltvaatajale mulje sinu sügavamatest IT-teadmistest.

Nimekirja ei ole lisatud kõige tavapärasemaid otseteid nagu printimine (cmd+p), salvestamine (cmd+s) ja kopeerimine/kleepimine (cmd+c/cmd+v). Enamik otseteid puudutavad OS X El Capitani tarkvara kasutavaid Mac-arvuteid, kuid paljud neist töötavad ka vanemate tarkvaraversioonidega. Kui kasutad Windowsi klaviatuuri, siis Options-klahviks on sellel Alt ning Command-klahviks Windowsi logo.

  • Command + tühik: Spotlight
  • Command + Option/Alt + Escape: sulgeb mittevastava programmi (nagu ctrl+alt+delete Windowsis)
  • Command + Tab: Vahetab avatud rakendusi
  • Fn + delete: kustutab kursorist ettepoole
  • Command + Option/Alt + I: avab ülevaate akna
  • Command + Shift + plussmärk: suurendab pilti
  • Command + 0: muudab pildisuuruse tagasi originaalsuuruseks
  • Command + Shift + I: avab iCloud drive kausta
  • Command + Option/Alt + D: kuvab või peidab doki
  • Command + Shift + Option/Alt + Delete: tühjendab prügikasti lisakinnitust küsimata
  • Command + Shift + 3: ekraanitõmmis
  • Command + Shift + 4: teeb ekraanitõmmise valitud alast
  • Command + Shift + D: avab Desktopi kausta
  • Command + Shift + L: avab allalaadimiste kausta
  • Command + Shift + O: avab dokumentide kausta
  • Command + Shift + R: avab AirDropi akna
  • Command + eredus väiksemaks: lülitab välja kuvapeegelduse, kui kasutatakse rohkem kui üht monitori
  • Command + M: viib eesoleva akna dokki
  • Command + Shift + Q: logib välja
  • Shift + Control + sisselülitamisnupp: lülitab kõik ühendatud monitorid unerežiimi

Loodetavasti aitavad ülaltoodud otseteed kokku hoida sinu väärtuslikku aega ning kui plaanid osta uut töövahendit, siis viska pilk peale meie e-poodi, kust sobiliku arvuti leiab nii Macide kui ka Windowsite seast.


Microsoft vaatab üle OneDrive’i mahud ning eemaldab valikust piiramatu mahu

$
0
0

Pisut üle aasta tagasi piiramatu mahuga pilveruumi pakkuma hakanud Microsoft teatas, et piiramatu maht võetakse valikust maha, kuna liiga paljud kasutajad hakkasid sinna laadima terveid arvutite varukoopiaid, suuremahulisi videoid ning filmikogusid.

Piiramatu mahu asendamiseks lõi ettevõte 1 TB (terabait) pilveruumi. Lisaks vähendas ettevõte tasuta pilveruumi 15 GB pealt 5 GB’ni ning võttis valikust maha 100 GB ja 200 GB valikud, mille asendasid uue 50 GB pilveruumiga hinnaga 1,99 eurot.

Office 365 kasutajad, kel on pilves rohkem kui 1 TB andmeid, saavad ühe aasta jooksul need sealt ära liigutada. Kasutajatele, kes kasutasid OneDrive’i kampaaniaid “sama raha eest rohkem mahtu”, annab Microsoft raha tagasi ning kasutajate jaoks, kes hetkel kasutavad 100 GB või 200 GB pilveruumi, jääb praegune pilveruum kehtima.

Kuigi piiramatu mahuga pilveruumi enam ei pakuta, siis 1 TB on suuremale osale kasutajatest rohkem kui küll, et oma fotosid, videoid ja dokumente salvestada.

Siiski võttis piiramatu mahu ning tasuta 15 GB kaotamisega Microsoft endalt ära suurimad müügiargumendid, mis teda selles tiheda konkurentsiga valdkonnas Google’ist ja Dropboxist eristas.

Kuigi OneDrive on mugavalt ühendatud kõikide teiste Microsoft’i teenustega, võib juhtuda, et suur osa kasutajatest suunab pilgud alternatiivide poole.

Kui otsid alternatiive välismaistele pilveteenustele nagu Dropbox, OneDrive, Google Drive, siis viska pilk peale ka kodumaisele lahendusele Suhtlus.

Allikad: Microsoft reduces free OneDrive storage and removes unlimited option

Marshalli perekonna lemmik – Stanmore kõlar ehk “Twelve Points”

$
0
0

Marshalli telefon on suure muusikasõbra telefon, mille võlud võimenduvad koos klappide ja sinihamba-kõlariga, kirjutab oma testimiskogemusest Raadio 2 DJ ja Rulers of the Deep liige Meelis Meri.

Marshall telefon

Mobiiltelefon Marshall London külgvaatest
Selle muusikatelefoniga saab ka helistada!

Telefoni karbist välja võttes oli esmane emotsioon väga muljetavaldav. Välimus on kena, materjal väga kindel ja mõnus, ka toote suurus on täpselt paras. Telefonil on kaks kõrvaklapi sisendi pesa, suur ja särav volume nupp — stiilne!

Eeldasin, et kõik need head välimuse omadused kanduvad edasi ka sisusse, kuid päris nii see siiski ei olnud.

Telefoni protsessor on pisut aeglane. Kui 6 kuu või 12 kuu pärast peaks tulema uus Androidi update, võib see isend hätta jääda. Kõige tavalisemad ja enim kasutatavad äpid nagu Facebook, Messenger, Skype hangusid aeg-ajalt.

See telefon on mõeldud rohkem lihtsalt muusika kuulamiseks, sest sisse on ehitatud custom ekvalaiser, mida saab oma soovide järgi muuta, hea helikaart ja kaks kõrvaklapi sisendit! Tõesti — sound on hea, aga siin on üks suur AGA veel juures.

Nimelt telefoniväljund on mingite regulatsioonidega kindlaks määratud ja lõpp-nivoo on väga madal. See tähendab seda, et kui kõrvaklappidega tahta kuulata n-ö punn põhjas oma lemmiklugu, siis natukene jääb helist siiski puudu ja rohkem sealt välja pigistada võimalik ei ole.

Digi Norris Rando Varblane sai Digitargalt auhinna kätte
Digi Norris Rando Varblane sai Digitargalt auhinna kätte – Marshall London muusikatelefoni ja Marshal Stanmore võimsa kõlari.

Väljast tulevad helid (tänava müra, sõitvad autod jne) tulevad sisse ja segavad kuulamist. Kui ühendada Marshalli telefon bluetoothi või juhtmega näiteks auto stereosüsteemi, on võimalik sealt ühtteist ka välja võtta.

Kokkuvõtteks oleks oodanud sellelt telefonilt rohkem iseloomu, rohkem punki. Välimus ütleb kõik — tegemist on Marshalliga, mis ongi tuntud oma hea helikvaliteedilt, kuhu on sisse surutud just “see”, mis natuke väljub piiridest! Paraku arvan, et selle toote puhul oleks saanud kindlasti rohkemat välja võtta.

Hind on pigem kallis. Kui kuskil seltskonnas Marshalli telefon laua peale panna, siis rahva tähelepanu kindlasti olemas. Avaldab oma välimusega muljet.

Marshalli kõrvaklapid

Marshall Major kõrvaklapid pruun klapid juhtmegaEi pidanud pettuma! Tõesti väga hea helikvaliteediga kinnised klapid. Klappidest tulev heli ei sega teisi ja väljast tulev müra kõrvu ei jõua! Klappide konstruktsioon on hea ja tugev.

Kodukasutuseks ilmselt üks parimaid lahendusi, ka tänaval kõndides on mõnus.

Rulers of The Deep peab sünnipäeva!

Loe lisaks!

  • Rulers of The Deep andis põhjaliku intervjuu viimase 15 aasta tegemistest ja telgitagustest.

Täpselt paraja suurusega. Tehnilised näitajad on samuti väga head. Ainuke kriitika oleks ehk see, et kui klapid on mingi aeg peas olnud, hakkavad osad punktid peas pressima. Küll aga oleks see hetkel otsitud kriitika, sest iga uue asja on vaja harjuda ja end sisse töötada.

Marshall bluetooth kõlar

 

Esmane mulje oli lihtsalt suurepärane! Kõlar on ise suhteliselt väike, aga heli, mis sealt välja tuleb, on väga muljetavaldav.

Nagu öeldakse ühel suurel lauluvõistlusel: “Twelve Points”!

Välimus, materjal, nupud — kõik on väga võimas. Hea on veel ka see, et mitte ühtegi äppi ei ole vaja —  lihtne “plug and play”!

Võimalik ühendada bluetooth või line-in juhtmega ja kõik ühendub kiiresti! Kõlar mängib ka vaikselt välja kõik sagedused, mis on selliste isendite puhul ülimalt oluline, sest iga kord ei saa olla volume põhjas, aga taustaks tahaks midagi kuulata ja see kõlar õigustab end 100%!

Kritiseerivat sõna pole öelda. Võiks olla ka aku pealt mängitav, aga selle pisiasja anname andeks!

Eelinstalleeritud Windows 7 ja 8.1 arvutite müümine lõpeb aasta pärast

$
0
0

Järgneva kahe-kolme aasta jooksul on Microsoft’i eesmärgiks kasvatada Windows 10 kasutajate arv ühe miljardini, mistõttu on ettevõte otsustanud alates 31. oktoobrist 2016 eelinstalleeritud Windows 7 ja Windows 8.1 arvutite müügi lõpetada.

Alates 2016. aasta 1. novembrist on poest võimalik osta vaid Windows 10 operatsioonisüsteemi jooksutavaid Windows’i süle- ja lauaarvuteid. Ainsateks eranditeks jäävad ettevõtted, kes saavad valida, millise Windows-operatsioonisüsteemiga arvutit nad soovivad.

Tavaliselt seab Microsoft eelmise operatsioonisüsteemi eelinstalleeritud arvutite müügile tähtaja kaks aastat, kuid kuna Windows 8 müük läks prognoositust kesisemalt, pikendati ka Windows 7 arvutite müüki. Tehnilist tuge ehk veaparandusi, turvauuendusi jms tagab ettevõte Windows 7 kasutajatele kuni 14. jaanuarini 2020 ning Windows 8.1 kasutajatele kuni 10. jaanuarini 2023.

Praegu on Windows 10 “valikuline” uuendus, kuid alates uuest aastast muutub “soovituslikuks” uuenduseks.

Et täita oma miljardilist eesmärki, surub ettevõte uut operatsioonisüsteemi kasutajatele üsna jõuliselt peale. Windows 7 ja Windows 8 kasutajate arvutiekraanidele kuvatakse teateid uuendusest, mida on võimalik tasuta alla laadida vaid esimese aasta jooksul.

Windows 10 peamine müügiargument on rakendused, mis töötavad ühte moodi nii Windows’i telefonidel, tahvelarvutitel kui ka süle- ja lauaarvutitel.

Allikas: Microsoft to discontinue Windows 7 and 8.1 next November

Täna toimub Sertifitseerimiskeskuse aastakonverents. Mobiil-ID, krüptoraha jpm huvitavat

$
0
0

Täna toimub Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval (Telliskivi 60a, C1-hoone) e-identiteedi üritus ehk Sertifitseerimiskeskuse aastakonverents, peaesinejad on Gemalto tehnoloogianõunik Joseph Leibenguth, kes kõneleb füüsilise ja digitaalse identiteedi teemal, ja tunnustatud tehnoloogiavisionäär Richard van Hooijdonk, kes räägib trendidest aastaks 2030 ja sellest, missugune saab olema tulevikuettevõte.

Konverentsil räägitakse ka digiallkirja määrusest eIDAS ja rahvusvahelisest koosvõimest, uuest Mobiil-IDst ja selle uutest võimalustest ning arendustegevuse turvalisusest. Ühtlasi heidetakse pilk ka krüptograafia ning krüptoraha maailma.

Konverentsi expo-alal ootavad Teid NutiKaitse 2017, RaulWalter ja tehnoloogiablogi Geenius.

KAVA

9:00-9:30 Registreerimine ja hommikukohv
9:30-09:45 SK ülevaade 2015, Kalev Pihl, SK 
09:45-10:45 Identification physically and digitally, Joseph Leibenguth, Gemalto
10:45-11:15 Kohvipaus
11:15-11:55 eIDAS ja rahvusvaheline koosvõime, Katrin Laas-Mikko, SK
11:55-12:25 Uus Mobiil-ID ja alternatiivid, Urmo Keskel, SK
12:25-12:45 NutiKaitse 2017: arendustegevuse turvalisus, Andri Möll, Monday Calendar
12:45-13:30 Lõuna
13:30-14:00 Krüptograafia eluiga, Anto Veldre, Riigi Infosüsteemi Amet
14:00-14:30 Krüptoraha alustehnoloogiad, Asse Sauga, Eesti Krüptoraha Liit
14:30-15:40  Tech trends 2030 & company of the future, Richard van Hooijdonk 
15:40-16:00 Kohvipaus
16:00-16:35 Küsimused ja vastused voor
16:35-16:55 Päeva kokkuvõte digimaailma entusiastilt
16:55-17:30 Õhtune snäkk

 

Microsoft testib Cortanat iPhone’is

$
0
0

Juba kuus kuud on Microsoft ettevõtte siseselt oma virtuaalset assistenti Cortanat iOS süsteemil testinud ning nüüd ollakse sealmaal, et testima lubatakse piiratud arv kasutajaid ka ettevõtte väliselt.

Cortana iOS ei saa kõiki samu funktsioone, mis Windows seadmetes ning praegu puudub “Hey Cortana” häälkäskluse funktsionaalsus, kuid nii Cortana iOS välimus kui ka kasutajakogemus on väga sarnane Windows 10 ja Androidi versioonidele. Pole selge kas Microsoft ühendab Cortana enne ametlikku lansseerimist ka iOS seadmetele mõeldud Outlook’i ja OneNote’ga, kuid praegune beetaversioon peaks toetama nii meeldetuletusi, kalendrit kui e-kirjade saatmist.

Eesti Windows’i huvilised kahjuks testijateks veel ei saa, kuna Microsoft kogub katsetajaid praegu vaid Ühendriikides ja Hiinas. Allalaadimislingid avalikustatakse järgneva paari nädala jooksul, kuid kõik testimishuvilised peavad oma väärilisuse tõestamiseks vastama lühikesele küsitlusele.

Cortana iOS annaks iPhone’i kasutajatele hea alternatiivi Apple’i enda assistendile Siri’le. Samasugune testimine käib ka Android seadmetega, kuid ka selle testimine ei ole Eesti kasutajale lihtsaks tehtud.

Allikas: Microsoft opens up its Cortana for iPhone beta

Viewing all 3234 articles
Browse latest View live